لوکس و دستیافتنی

نکات اساسی برای استفاده از زیورآلات

گوشواره مدل تک مروارید 1

نکات اساسی برای استفاده از زیورآلات

زیورآلات بخشی اساسی از ظاهر هر خانمی را می‌سازند و به تنهایی می‌توانند یک استایل کاملا ساده را متفاوت و خاص کنند. برای همین هم بهتر است به عنوان یک خانم خوش استایل حتما به بعضی نکات دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب‌ها را در زمینه انتخاب زیورآلات داشته باشید. عوامل مهمی در این انتخاب نقش دارند از تیپ شخصیتی شما گرفته تا برنامه ریزی مناسب:

زیور متناسب با تیپ شخصیتی شما چیست؟

قبل از خرید زیورآلات به تیپ شخصیتی خود دقت کنید. ببینید بیشتر آدمی برون‌گرا و اجتماعی هستید یا درون‌گرا و گوشه‌گیر. آدم‌های برون‌گرا معمولا دوست دارند بیشتر به چشم آمده و نظر دیگران را به خودشان جلب کنند، برای همین انتخاب زیورآلات بزرگ با رنگ‌های تند و مدل‌های خاص برای آن‌ها مناسبتر است. درست بر خلاف آدم‌های درون‌گرا که ترجیح می‌دهند کمتر دیده شوند، بنابراین بهتر است سراغ زیورآلات ریزی بروند که رنگ‌های ملایمی دارند. البته هر دو دسته می توانند طرفدار زیورآلات ظریف و خاص باشند.

هنگام خرید، بیشتر دقت کنید

خوب حواستان را جمع کنید و از خودتان بپرسید چیزی که پسندیده‌اید برایتان کارایی دارد یا نه. برای مثال ممکن است عاشق یک جفت گوشواره بزرگ سرخابی شده باشید. اول از همه از خودتان بپرسید آیا حاضرید از این گوشواره در مهمانی‌ها استفاده کنید ؟ آیا با سن و سبک زندگی شما سنخیت دارد؟ و در نهایت آیا به لباس‌هایی که دارید می‌آید یا نه؟ و بلافاصله لیست لباس‌هایی را که دارید، از نظر بگذرانید. این کار کمکتان می‌کند فقط روی آن دسته از زیورآلات سرمایه گذاری کنید که برایتان کاربرد دارند و مناسب شما هستند.

زیورآلات ضروری را داشته باشید

داشتن بعضی از وسایل در کلکسیون زیورآلات و جواهرات شما ضروری است. برای مثال هر خانمی باید یک ست مروارید داشته باشد. مروارید به شدت به تیپ‌های رسمی خانم‌ها می‌آید. در کنار ست مروارید وجود گوشواره میخی، گوشواره حلقه‌ای در دو سایز بزرگ و کوچک، گردنبند بلند و کوتاه در میان زیورآلات هر خانمی واجب است. با داشتن این وسایل از پس هر موقعیتی تقریبا برمی‌آیید.

برنامه ریزی همیشه به کار می آید

مناسبت‌ها و تاریخ‌هایشان را یادداشت کنید و از همین حالا به فکر ست کردن لباس و زیورآلات مناسب باشید. ممکن است به نظرتان برسد که از یک هفته قبل از هر مناسبتی می‌توان دست به کار شد اما واقعیت این است که اگر از حالا یک برنامه ریزی نسبتا بلند مدت داشته باشید خیلی خوب از پس مدیریت استایلتان برمی‌آیید. نکته مثبت دیگر درباره زود دست به کار شدن این است که متوجه می‌شوید چه چیزی در کشوی زیورآلات شما برای مناسبتی که در پیش رو دارید کم است و فرصت گشتن و پیدا کردن آن را پیدا خواهید کرد.

توجه به آب و هوا و مد سال

علاوه بر اینکه زیورآلاتتان را بر اساس فصل سال انتخاب می‌کنید حواستان به مد هر سال هم باشد. ضمن اینکه توجه به آب و هوا و فصل هم مهم است. شما نمی‌توانید از یک گل سینه بافته شده از کاموا در فصل بهار استفاده کنید و توقع داشته باشید زیبا و شیک به نظر برسید.

حواستان به وزن باشد

بعضی از زیورآلات بسیار زیبا هستند اما اصلا راحت نیستند! مثل کارهایی که سنگین هستند و باعث اذیت شدن خانم‌ها می‌شود. بنابراین بهتر است حتما به وزن زیورآلات دقت کنید، به خصوص گردنبند که اگر سنگین باشد باعث وارد شدن فشار زیاد به ستون مهره‌ها و گردن درد خواهد شد.

جلوی چشم نگهشان دارید

اگر مثل خیلی از خانم‌ها یک عالم زیورآلات رنگارنگ دارید، به جای اینکه همه آن‌ها را در یک جعبه بریزید، جلوی چشم قرارشان دهید. از جعبه‌های مخصوص زیورآلات استفاده کنید یا خودتان خلاقیت به خرج دهید. می‌توانید داخل در کمدتان را با انواع ریسه‌ها بیارایید و گوشواره‌‍‌هایتان را روی آن‌ها آویزان کنید. گردنبندها را می‌توانید به یک گیره روی در آویزان کنید و برای انگشترها هم می‌توانید جای مخصوصشان را از فروشگاه‌ها تهیه کنید . برای اطلاع بیشتر از نحوه مرتب نگهداشتن زیورآلات به مقاله ” مرتب نگهداشتن زیورآلات” در همین سایت رجوع کنید.

بدون دیدگاه

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*