لوکس و دستیافتنی

تهران در نوروز

Be

ییلاقات تهران در سال ۱۳۲۲

وقتی از تغییرات بی تناسب شهری صحبت می کنیم، حق هست یادی هم از زیبایی های حومه های اطراف تهران داشته باشیم که با تاسف دامنه گسترش شهر دامان این نواحی را کم کم گرفته است.

تهران در بخش شمالی خود صاحب چند ناحیه ییلاقی خوش آب و هوای نزدیک به هم می باشد، ازگل، سوهانک، لواسانات، آهار، شکرآب، میگون، فشم، شهرستانک، افجه، امامزاده داود، یونجه زار و فرح زاد اهم این نواحی می باشد.

فرح زاد یکی از زیباترین ییلاقات نزدیک تهران بود. این منطقه با باغ های بزرگ و بی نهایت وسیع توت، چه در بهار، تابستان یا زمستان که درختان کهنسال برهنه می شدند، همه آنها همانند مجسمه های بی نظیری در کنار هم خودنمایی می کرد جلوه خاص داشت. وقتی از زوایای مختلف به آنها چشم می دوختی، گویا مجسمه های زیبایی را می دیدی که تا بی نهایت کنار هم سر برافراشته اند، می شد با حفظ موقعیت این ناحیه را تبدیل به مکانی جذاب و توریستی کرد، افسوس که روال گسترش شهر به سرعت برق و باد این فضای زیبا را به نابودی کشاند.*

بهترین زمان برای بازدید از مکان های دیدنی و مناظر طبیعی این شهر ایام نوروز است. در این ایام است که می توان تهرانی بدون ترافیک و آلودگی هوا را تجربه کرد.

* از کتاب آن روزگاران تهران نوشته خسرو خورشیدی نشر کتاب سرا

بازدید از فروشگاه الیوروبر

بدون دیدگاه

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*