لوکس و دستیافتنی

ایزو وهمکاری جهت استاندارسازی در جهان

ایزو و استانداردسازی

وزیر آلمانی: استانداردهای بین‌المللی، مظهر مزایای همکاری‌های بین‌المللی

?خانم بریجیت سایپریس وزیر امور اقتصادی و انرژی آلمان در اجلاس مجمع عمومی ایزو که در برلین آلمان برگزار شد اظهار داشت: موفقیت استانداردهای بین المللی مثال خوبی از نتایج همکاری های بین المللی است. وی از فعالیتهای ایزو که در راستای کمک به تجارت جهانی است تقدیر نمود.

?هر چند امروزه با انتقادهای فراوانی درباره بازارهای باز مواجه هستیم اما پاسخ ما “انزوا” نیست. خانم سایپریس در عوض بر اهمیت رعایت انصاف در جهانی‌سازی تاکید نمود. استانداردهای بین المللی می توانند برای دستیابی به این هدف کمک کنند به ویژه زمانی که سطح بالایی از حمایت برای کارگران، مصرف کنندگان و محیط زیست را ارایه می دهند.

وی در ادامه بر نقش کلیدی و اغلب پنهان استانداردهای بین المللی در زندگی روزمره تاکید نمود و افزود: “نخستین استاندارد ایزو در سال ۱۹۵۱ منتشر شد و اینک بیش از ۲۱۸۰۰ استاندارد موجود است. این ارقام نشان دهنده میزان قابل ملاحظه بهره وری است. لیکن این ارقام بیانگر بخشی از این داستان هستند و از بیان نقش مهمی که استانداردها در زندگی هر روز ما دارند قاصرند و زندگی ما بدون استانداردها چقدر در هم و پیچیده بود”.

?علاوه بر تاکید بر اهمیت استانداردهای بین المللی، وی توجهات را به چگونگی انعکاس نیازهای جامعه توسط استانداردها جلب نمود و گفت: استانداردها “آیینه نیازهای زمان خود هستند”. انقلاب صنعتی و رشد استفاده از ماشین آلات منجر به نیاز هر چه بیشتر به استانداردهای فنی شده است. در نیمه دوم قرن بیستم، افزایش تجارت کالاها به نیازهای جدید مانند کانتینرهای حمل بار و استانداردهایی در حوزه هایی مانند کیفیت و مدیریت محیط زیست منتهی شد. وی در پایان گفت: در آغاز قرن ۲۱، تمرکز ما بر دیجیتالی شدن است. شهرهای هوشمند، شبکه های هوشمند و جابجایی هوشمند گرایشهایی هستند که آینده ما را تعریف می نمایند”.

?مجمع عمومی ایزو هر ساله، نمایندگان سازمانهای استاندارد عضو ایزو از سراسر جهان را به گرد هم می آورد. این رویداد بخشی از برنامه هفته ایزو از تاریخ ۱۸ الی ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷ در برلین آلمان بود.

بدون دیدگاه

Leave a reply