لوکس و دستیافتنی

گردشگری و کارآفرینی را فراموش نکنید!

11126 229

گردشگری و کارآفرینی را فراموش نکنید!

گردشگری ورزشی استفاده بهینه از جاذبه های طبیعی برای جذب توریست و افزایش درآمد را ممکن می سازد. پیشی بینی ها نشان می دهد تا سال ۲۰۲۰ میلادی، گردشگری جهان به میزان ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت که سهم گردشگری ورزشی ۱۰ درصد خواهد بود.

?صنعت گردشگری ابزار مهمی برای جذب ارز قدرتمندتر خارجی و شناساندن محصولات و توانایی های داخلی به مردمان کشور های دیگر است. این امر علاوه بر گسترش و توسعه بازار کسب و کار، عاملی است که موجب انتقال بخشی از قدرت خرید مردم کشورهای مرفه، به دیگر نقاط جهان می‌شود.

?سرعت گردش پول در حوزه گردشگری بسیار سریع و در اختیار عموم مردم است از طرفی دیگر ایجاد اشتغال که به سودآوری در اقتصاد ملی کشورهای میزبان منجر می‌شود.

?حوزه گردشگری، صنعت تولید و مصرف است و برای بسیاری از کالاها و خدمات تقاضا پدید می‌آورد به دَرک آسان، این حوزه، صادرات نامرئی محصولات و خدمات است.

?صنعت جهانگردی کاربر است، با وجود پیشرفت تکنولوژی همچنان در صنعت گردشگری نیروی انسانی حرف اول را می‌زند و دست های پرتوان انسانهاست که چرخ جهانگردی را می‌چرخاند.

طبق پیش‌بینی مؤسسه آینده‌نگری و برآورد اقتصادسنجی «وارتون» در سراسر جهان به طور متوسط از هر ۱۶ نفر، یک نفر در صنعت جهانگردی به نحوی اشتغال دارد و از نظر میزان اشتغال، بزرگترین صنعت جهان است و ستون فقرات توسعه ملی شناخته می‌شود.

?ایران با توجه به اینکه در ردیف ده کشور اول دنیا از نظر وجود جاذبه های گردشگری قرار دارد، ولی از نظر جذب گردشگر، نه تنها در بین کشورهای دنیا بلکه در بین کشورهای خاورمیانه هم جایگاه شایسته و مطلوبی ندارد.

بدون دیدگاه

Leave a reply