لوکس و دستیافتنی

کریستال های سواروسکی

32164G

کریستال های سواروسکی

سالیان سال است که بشر عاشق جواهرات و زیبایی است. او همواره به دنبال این است که بدرخشد. در طول تاریخ تمدن بشر، زیورآلات علاوه بر زیبایی، نماد موقعیت اجتماعی افرا نیز بوده است. از میان طرفداران جواهرات کمتر کسیست که نام سواروسکی را نشنیده باشد.
دانیل سواروسکی، شخصی که صنعت تراش در جواهرات را دگرگون ساخت، در ۲۴ اکتبر۱۸۶۲ در خاستگاه کریستال جهان، جورج جنتال بوهمیا( جمهوری چک امروزی) چشم به جهان گشود.

او کار را از کارگاه پدرش شروع کرد و بعد از آن به کارگاه برش شیشه و کریستال حکومت سلطنتی اتریش راه یافت و اینگونه با جواهرات سلطنتی بیشتر آشنا گشت.
وی بعد از بازدید از تکنیک های زیمنس و ادیسون در نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی در وین به فکر اختراع دستگاه برشی افتاد که درخشش جواهرات را چند برابر میکرد و کار برش را سریعتر و دقیق تر انجام می داد. دنیل بعد از ۹ سال این اختراع خود را به ثبت رسانید و در سال ۱۸۹۵ شرکتش را تاسیس کرد.

کریستال های تولیدی وی به شدت شبیه الماس بودند ولی قیمت بسیار پایینتری از الماس داشته و به همین دلیل افراد طبقه متوسط نیز می توانستند از آنها استفاده کنند. در طول چند سال کار سواروسکی مدرن تر و پیچیده تر شد به صورتی که دیگر به سادگی قابل تقلید نبود و به دلیل تقاضای بالای مردم، سواروسکی به یک برند معتبر و کاملا انحصاری تبدیل گشت.

در سال ۱۹۵۶ دنیل جهان رنگ و نور را بدرود گفت و نوه اش مانفرد سکان شرکت را به دست گرفت. از طرفی ویلهلم فرزند دانیل نیز شرکتی به نام سواروسکی اپتیک تاسیس نمود که در آن شیشه های لنز برای دوربین های عکاسی و عدسی تلسکوپ بوسیله دستگاه های پیشرفته برش تولید میشد و باعث شد نام سواروسکی بیش از پیش بدرخشد.

در سال ۱۹۷۲ برند سواروسکی تولید کننده اصلی سنگ ماه (Moon stone) بود، سنگی که با خلق و خوی شخص استفاده کننده به دفعات تغییر رنگ میداد. در سال ۱۹۹۵ این کمپانی موفق شد به بهترین نحو سنگ های کریستال را تراش دهد.

پس از گذشت ۱۲۰ سال مطرح ترین برندهای دنیا ازجمله ال جی، سامسونگ و بنز با افتخار از کریستال های زیبا و درخشان سواروسکی در تولید محصولاتی نظیر تلویزیون oled، قاب گلکسی نت۴ و در چراغ های مدلS کوپه۲۰۱۵ ، استفاده می نمایند.

بدون دیدگاه

Leave a reply