لوکس و دستیافتنی

ساخت حلقه ی هوشمند

IMG09410255

ساخت حلقه ی هوشمند

یک شرکت هندی اقدام به ساخت زیورآلات مبتکرانه‌ای کرده که با استفاده از بلوتوث می‌تواند شیوه تعامل انسانها با دستگاهها را کاملا تغییر دهد.
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حلقه ای هوشمند با قیمت  ۱۳۰ دلار و به نام Fin می‌تواند همه چیز را، با تبدیل دست انسان به یک صفحه کلید مجازی کنترل کند(از تلویزیون گرفته تا تلفن همراه و چراغ).

این حلقه قادر به شناسایی حرکات انگشتان بوده و به فرد اجازه خواهد داد حتی اعداد را تایپ کرده یا روی یک صفحه اینترنتی – بدون نیاز به لمس صفحه کلید – حرکت کند.

به گفته شرکت Kerala، حلقه Fin یک محصول سخت‌افزاری کوچک است که فرد می‌تواند آن را به شکل حلقه روی انگشت شصت داشته باشد و به این ترتیب کل کف دست را به یک رابط تبدیل خواهد کرد. در واقع این حلقه بطور منحصربفردی هر بخش از انگشتان را شناسایی کرده و کف دست شما را به یک صفحه‌کلید عددی تبدیل می کند.

حلقه ای هوشمند که می‌تواند با استفاده از بلوتوث به سه دستگاه مختلف دیجیتالی مانند گوشی‌های هوشمند، تلویزیونهای هوشمند، خودروها و دستگاههای خودکار خانگی متصل شده وسازگاری با دستگاههای متعدد را ارائه کند.

به گفته سازندگان،Fin حلقه ای هوشمند است که قادر به خوانش ژستهای متعدد از روی کف دست بوده و ارزشهای متناظر با آن به کنترل دستگاههای متصل خواهد پرداخت.

کاربران می‌توانند یک برنامه کاربردی خاص را برای کنترل دستگاهای خود برنامه‌ریزی کرده و از طیفی از ژستها مانند بالا یا پائین کشیدن انگشتان استفاده کنند.
بر اساس دیگر ادعای سازندگان این حلقه به عنوان یک دوست واقعی زندگی برای هر فرد به منظور انجام هر چه طبیعی‌تر تعاملات دیجیتالی‌شان توصیف شده است.
آنها امیدوارند همچنین بتوانند در تولید دستگاههای بالاسری مانند عینک گوگل سرمایه‌گذاری کنند.

این محصول اکنون در سایت کسب سرمایه Indiegogo برای آغاز تولید انبوه قرار گرفته است.

منبع: www.aftabir.com

بدون دیدگاه

Leave a reply