لوکس و دستیافتنی

چرا افراد زیورآلات می خرند؟

Lucent

چرا افراد زیورآلات می خرند؟

اینکه چرا افراد اقدام به خرید زیورآلات می کنند سوالی نسبتا پیچیده می تواند باشد.
روانشناسان بر این باورند که زیورآلات ما را متمایز می سازد. طی قرن ها ، جواهرات وسیله ای برای نشان دادن ثروت ، قدرت و جایگاه اجتماعی افراد بوده است. با جواهرات فرد میگوید که من متفاوت هستم .
بنابراین زیورآلات به عنوان یک آیتم زینتی و مشابه سایر اکسسوری های مد و فشن نظیر شال ، کیف ، کفش ، عینک و آرایش به ما این فرصت را می دهد که بگوییم ما متفاوت هستیم.

در این میان بیشتر کسانی جواهرات و طلا میخرند که درآمد بالایی دارند و دوست دارند بخشی از آن را صرف خرید جواهرات نمایند و چنانچه فروش زیورالات به شرایط مناسبی انجام گیرد (به عنوان مثال فروش با اقساط بلند مدت و بهره کم) استقبال از آن برای سایر اقشار نیز دوچندان میگردد.

افراد در موقعیت های مختلفی زیورآلات می خرند
برای مثال:

۱٫افراد معمولا برای مراسم ها ی مختلف و مهمی چون جشن ازدواج و نامزدی یا سایر مهمانی های عمومی و رسمی و یا خصوصی اقدام به خرید زیورآلات می کنند.
البته فراموش نکنیم که این امر گاهی به صورت برنامه ریزی نشده اتفاق میافتد مانند هنگامیکه ناگهان چشمتان به یک انگشتر زیبا در ویترین یک طلافروشی میخورد و بدون قصد قبلی آن را می خرید.
۲٫ زیورآلات به عنوان هدیه ای برای ابزار علاقه و نشانه ای از تعهد نیز مورد توجه و کاربرد فراوان است.
۳٫ برای جبران اشتباه یا خطا . البته که برای این منظور یک شاخه گل نیز می تواند مناسب باشد اما تاثیری که یک گردنبند یا گوشواره درخشان الماس بر ذهن یک زن میگذارد هیچگاه با جمله عزیزم متاسفم قابل مقایسه نیست . پس قبول کنید که خرید یک قطعه زیور بهانه ی خوبی برای عذرخواهی و آشتی کردن است.

بدون دیدگاه

Leave a reply